مشاوره حقوقی اجرت المثل – تلفنی، آنلاین و حضوری

زهرا شریفی

 

مشاوره حقوقی اجرت المثل ایام تصرف در خصوص اینکه دیگری بدون رضایت مالک در ملک تصرف دارد و از منافع آن استفاده می کند از طریق تلفنی، آنلاین یا حضوری صورت می گیرد.

برای این منظور مشاوره با وکیل مجرب دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی راهگشاست.

همچنین می توانید جهت تنظیم اوراق قضایی، دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی اوراق و مدارک از طریق شماره های ذیل مقاله با ما در تماس باشید.‌

مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری

مشاوره حقوقی تلفنی اقدامی به صرفه و راحت در خصوص حل مشکل اجرت المثل ایام تصرف ملک محسوب می شود. امروزه به دلیل بعد مسافت و اینکه گاهاً مسافت زیادی با صرف هزینه و انرژی پیموده می شود، دریافت مشاوره تلفنی امری مطلوب است.

ضمن اینکه با ارسال اوراق و مدارک به یکی از پیام رسان ها، وکیل مدارک را بررسی و با قانون و عرف تطبیق و راهکار مناسب ارائه می نماید.

گاهی بهتر است مشاوره حقوقی حضوری دریافت شود. در این صورت با تعیین وقت قبلی، ضمن بررسی اوراق و مدارک مشاوره می گردد.‌

مشاوره حقوقی اجرت المثل ایام تصرف

هرگاه کسی بدون مجوز قانونی و بدون رضایت مالک ملک وی را تحت تصرف بگیرد، مالک رسمی می تواند اجرت المثل ایام تصرف را از وی مطالبه کند.

طبق رویه حاکم بر دادگاه ها خواهان می بایست مالک رسمی ملک باشد. از این رو این دعوی از سوی دارنده سند عادی پذیرفته نمی شود.

هر کس به نحوی متصرف غیر قانونی ملک باشد در صورت مطالبه مالک می بایست اجرت و هزینه ایام تصرف عدوانی را پرداخت کند.

در دعوی اجرت المثل ایام تصرف، خواهان مجموعاً باید: ۱- سند مالکیت را به دادگاه ارائه دهد. ۲- تصرفات فعلی خوانده را در ملک ثابت کند.۳- عدم رضایت خود در تصرفات خوانده را ثابت نماید.

ذی حق می تواند در خصوص شرایط مختلف که موجبات استحقاق وی را فراهم می کند، مشاوره حقوقی دریافت نماید.

ممکن است دیگری بدون رضایت مالک ششدانگ، ملک وی را تصرف کند. ممکن است ملک مشاعی باشد و چند نفر مالک رسمی داشته باشد مانند ملک ورثه ای. در اینجا هر یک از مالکین مشاعی یا وراث می توانند دعوی مطالبه اجرت المثل مطرح نمایند.‌

در مواردی مالک عین مستاجره مستحق اجرت المثل است. آنجایی که مستاجر علیرغم اتمام مدت اجاره و عدم رضایت موجر، از تخلیه ملک استیجاری خودداری می کند.

در دعوی رفع تصرف عدوانی، متصرف سابق ملک (خواهان) پس از اثبات حقانیت خویش می تواند از متصرف عدوانی اجرت المثل مطالبه نماید.

در هر صورت صاحب ملک در مقام مطالبه گری و وصول حق و حقوق قانونی خود ضمن مشاوره حقوقی با وکیل اجرت المثل توانمند و با سابقه به راهکارهای مناسب دست می یابد.

 

جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی، آنلاین و حضوری و تنظیم اوراق قضایی در مورد مطالبه اجرت المثل ایام تصرف با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *