وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در تهران

زهرا شریفی

 

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در تهران بهترین و موثرترین راهکار و تاکتیک را در دعوی مطروحه در پیش می گیرد.‌ الزام به تنظیم سند از جمله دعاوی است که نیازمند مراجعه به وکیل متخصص ملکی می باشد.‌

از این رو دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی با کادر وکلای حرفه ای پایه یک دادگستری در زمینه حل مشکلات ملکی راهگشاست.

ضمن اینکه می توانید برای مشاوره حقوقی، تنظیم دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی مدارک با ما در تماس باشید.

الزام به تنظیم سند رسمی

دعوی الزام به تنظیم سند رسمی از دعاوی ملکی شایع در دادگستری محسوب می شود. در اختلافات بین خریدار و فروشنده، پیش خریدار و پیش فروشنده، مالک و سازنده این دعوی بیشتر خودنمایی می کند.

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی تهران می گوید، با عقد بیع و یا هر عقد مملک که با وقوع آن مالکیت منتقل می شود، فروشنده ملزم به انتقال رسمی ملک است. طبق مواد ۲۲، ۴۶، ۴۷ و ۴۸ قانون ثبت دولت و دستگاه های دولتی فقط کسی را مالک می شناسند که ملک در دفتر املاک به نام وی ثبت شده باشد.

بیشتر بدانید:

الزام به تنظیم سند رسمی و مراحل آن

اگر خریدار اقدامی جهت انتقال ملک به نام خود ننماید در هیچ سازمان و اداره ای نمی تواند به سند عادی استناد نماید.

بنابراین تشریفات آمره تکمیل کننده مالکیت خریدار مال غیرمنقول از قبیل زمین، مغازه و آپارتمان تنظیم سند رسمی به نام وی در دفترخانه می باشد.

مطالبه وجه التزام

یکی از مواردی که معمولاً طرفین در قرارداد بیع به آن توافق می کنند وجه التزام تأخیر فروشنده به حضور در دفترخانه اسناد رسمی است.

در مواردی فروشنده در موعد مقرر اقدام به حضور در دفترخانه نمی کند یا حاضر می شود ولی مدارک وی ناقص است. در این صورت خریدار می تواند علاوه بر الزام به حضور و انتقال رسمی ملک خسارات و وجه التزام قراردادی را نیز مطالبه نماید.

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی تهران با بررسی مستندات و مدارک موجود دعوی اصولی تا دستیابی به نتیجه مطلوب مطرح و پیگیری می نماید.

بیشتر بدانید:

دستور موقت در الزام به تنظیم سند رسمی

هزینه دعوی الزام به تنظیم سند رسمی

دعوی مزبور مالی است. لکن هزینه دادرسی بر اساس قیمت منطقه ای ملک محاسبه می شود. هزینه دادرسی دعوا ناچیز و ۳/۵ درصد ارزش منطقه ای ملک است. در حال حاضر حداکثر قیمت منطقه ای املاک ۸۰۰ هزار تومان است.

بهترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی تهران کیست؟

بهترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی تهران کسی است که تسلط کافی بر مقررات و رویه محاکم حقوقی داشته باشد. از این رو وکیل مجرب با بهره گیری از تجارب مستمر چندین ساله قادر است به بهترین نتایج دست یابد.

کلام آخر

طرفین معمولا در ضمن عقد بیع زمانی را جهت حضور در دفترخانه و انتقال رسمی ملک تعیین می کنند. خریدار برای اینکه بتواند ار مزایا و آثار سند رسمی بهره مند شود می بایست اقدامات لازم جهت انتقال رسمی ملک نماید.

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در تهران با اشراف بر مقررات و بررسی همه ابعاد موضوع بهترین دفاع را در پیش می گیرد.

 

جهت دریافت مشاوره تخصصی و اعطای وکالت با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *