مشاوره حقوقی بطلان معامله – تلفنی، آنلاین و حضوری

زهرا شریفی

 

مشاوره حقوقی بطلان معامله به لحاظ جریان اصل صحت در معاملات، واجد اهمیت است. خواه به صورت تلفنی، حضوری یا آنلاین.

محاکم حقوقی در دعاوی بطلان معامله سختگیرانه برخورد می کنند. لذا لازم است قبل از طرح دعوی یا در حین دادرسی با وکیل مجرب و مسلط به امور معاملات دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی مشاوره نمود.

امروزه با توجه به بعد مسافت و دسترسی به تلفن و فضای مجازی، به راحتی می توان با مشاوره حقوقی تلفنی مشکل حقوقی در مورد بطلان معامله را رفع نمود.

همچنین با ارسال مدارک به یکی از پیام رسان های واتساپ یا ایتا، در کوتاه ترین زمان ممکن، ادله ارسالی بررسی و مشاوره حقوقی ایده آل و مطلوب ارائه می گردد.

در مواردی لازم است در خصوص مشاوره حقوقی حضوری اقدام گردد. در این صورت با تعیین وقت قبلی، مشاوره حضوری بطلان معامله ضمن بررسی اوراق و مدارک صورت می گیرد.

ضمن اینکه شما می توانید برای تنظیم اوراق قضایی، دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی مدارک خود با ما در تماس باشید.

مشاوره حقوقی دعوی بطلان معامله

با توجه به اینکه در حقوق، اصل بر صحت معاملات است، لذا برای اینکه بتوان برنده دعوی شد می بایست با دست پر دعوی را مطرح نمود و از آن دفاع شود‌.

به مجرد انعقاد قرارداد مالکیت عوضین منتقل می شود. در نتیجه طرفین علاوه بر کسب سود، ضمن قرارداد متعهد به انجام تعهداتی می شوند‌. اجرای قرارداد و بار شدن آثار آن، منوط به وقوع یک عقد صحیح است.

چنانچه عقد باطل باشد، به عبارتی فاقد شرایط اساسی صحت معاملات باشد‌، مورد معامله مستحق للغیر درآید یا به دلیل جعل نوشته، امضا یا مهر قرارداد باطل باشد. در این صورت عقد باطل هیچگونه آثار و حیات حقوقی نخواهد داشت.

در نتیجه می بایست بطلان معامله آن از سوی محکمه اعلام گردد. با اعلام بطلان، می‌توان ثمن قرارداد را مسترد نمود و تحت شرایطی غرامات و خسارات وارده را نیز مطالبه نمود.

در مورد هر یک از موارد بطلان قرارداد و آثار آن، مشاوره با وکیل مجرب و توانمند در حل مشکل حقوقی راهگشاست.

 

جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی، آنلاین و حضوری و تنظیم اوراق قضایی در خصوص بطلان معاملات با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *