مشاوره حقوقی حضانت – تلفنی، آنلاین و حضوری

زهرا شریفی

 

مشاوره حقوقی حضانت از آن جهت که در ارتباط با تربیت، پروش و نگهداری فرزند مشترک است حائز اهمیت است که می توان از طریق تلفنی، آنلاین یا حضوری اقدام‌ نمود.

از این رو توصیه می شود با وکیل خانواده دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی در این مورد مشاوره گردد.

مشاوره تلفنی و حضوری

برای حل مشکل حقوقی باید مسیر درست را انتخاب نمود.‌ امروزه با توجه به بعد مسافت و دسترسی به تلفن و فضای مجازی، به راحتی می توان با مشاوره حقوقی تلفنی مسائل حقوقی مربوط به حضانت را رفع نمود.

همچنین با ارسال مدارک به یکی از پیام رسان ها، در کوتاه ترین زمان ممکن، ادله ارسالی و ابعاد موضوع بررسی و راه حل ارائه می شود.

در مواردی لازم است با حضور در دفتر وکالت مشاوره حقوقی حضوری از وکیل حضانت مشاوره دریافت نمود.

مشاوره حقوقی حضانت فرزند مشترک

طبق قانون حضانت هم حق و هم تکلیف پدر و مادر است. حق از این بابت که هر یک استحقاق تربیت و نگهداری طفل را دارند‌. تکلیف از آن جهت که هیچ یک نمی تواند از زیر بار مسئولیت نگهداری فرزند شانه خالی کند.

لکن در هر حال حضانت طفل دختر و پسر تا هفت سالگی با مادر است. لذا پدر نمی تواند مانع شود مگر عدم صلاحیت مادر در حضانت کودک را ثابت کند.

به منظور تنظیم قرارداد، تنظیم اوراق قضایی، دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی مدارک خود با ما در تماس باشید.

پس از رسیدن به سن بلوغ، دختر و پسر از سن حضانت خارج می شوند. در این صورت فرزند خود تعیین می کند با کدام یک از پدر و مادر زندگی کند بدون اینکه دادگاه در این مورد دخالتی نماید. همچنین پدر یا مادر نمی توانند کودک بالغ را مجبور به زندگی کنار خود نمایند.

ممکن است هر یک از ابوین که حضانت برعهده وی است خواه قانونی یا با توافق و یا به واسطه حکم دادگاه، صلاحیت حضانت و نگهداری فرزند مشترک را نداشته باشد.

در این صورت اشخاص ذیحق مانند پدر یا مادر و یا نزدیکان کودک می توانند دعوای سلب حضانت در دادگاه خانواده محل اقامت کودک مطرح نمایند.

کلام آخر اینکه مشاوره با وکیل مجرب حضانت، موجبات دستیابی به حق و حقوقی قانونی شما را فراهم خواهد نمود.

 

جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی، آنلاین و حضوری در امور حضانت فرزند و سلب حضانت با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *