وکیل ممانعت از حق – وکیل تهران

زهرا شریفی

 

وکیل ممانعت از حق تهران در مواردی که حق انتقاعی یا ارتفاقی صاحب حق در ملک توسط دیگری تضییع شده باشد اقدامات قانونی لازم را به عمل می آورد.

ممانعت از حق عبارت است از اینکه کسی به نحو عدوان مانع بهره برداری حق ارتفاق یا انتفاع متصرف ملک شود.

برای این منظور وکیل متخصص ملکی دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی بهترین دعوی و دفاع را در جهت احقاق حقوق موکل تدارک می بیند.

ضمن اینکه شما می توانید برای مشاوره حقوقی، تنظیم دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی مدارک با ما در تماس باشید.

ممانعت از حق چیست؟

ممانعت از حق عبارت است از اینکه کسی به نحو عدوان مانع بهره برداری حق ارتفاق یا انتفاع متصرف ملک شود. در این صورت صاحب حق درصدد احقاق حقوق تضییع شده خویش بر می آید.

این منع حق ممکن است در ملک مفروزی یا مشاعی روی دهد. آنجایی که در قسمت مشاعات ساختمان، یکی از همسایگان از حق استفاده ساکنین ممانعت به عمل آورد.

وکیل ممانعت از حق ملک تهران می گوید، این دعوا از دو جنبه حقوقی و کیفری قابل پیگیری است. مقررات حقوقی دعوی ممانعت از حق مواد ۱۵۸ تا ۱۷۷ قانون آیین دادرسی مدنی و مستند کیفری آن ماده ۶۹۰ قانون مجازات تعزیرات است.

دعوای مزبور صرفاً در اموال غیرمنقول مانند زمین، مغازه و خانه واقع می شود و در اموال منقول مانند اتومبیل راه ندارد.

بیشتر بدانید:

دعوی تصرف عدوانی، مزاحمت و ممانعت از حق

دعاوی حقوقی و کیفری ممانعت از حق

دعوی ممانعت از حق از دو جهت حقوقی و کیفری قابل پیگیری است. در دادگاه حقوقی وکیل ملکی سه شرط را ثابت می کند. ۱- سبق تصرفات خواهان ۲- تصرفات کنونی خوانده ۳- عدوانی بودن تصرفات خوانده.‌

از منظر کیفری ابتدا باید مالکیت شاکی در ملک مورد شکایت اثبات گردد.‌ پس از آن نوبت به احراز عناصر متشکله تحقق جرم و سایر موارد می رسد.

بنابراین در خصوص هر یک ضروری است با توجه به مدارک و مستندات اقدام مناسب صورت بگیرد.

بیشتر بدانید:

حق ارتفاق چیست؟

بهترین وکیل رفع ممانعت از حق تهران

هر دعوایی برای اینکه منتهی به نتیجه ایده آل گردد، لازم است از سوی کسی که دارای دانش حقوقی کافی است مطرح و پیگیری شود.

بهترین وکیل ملکی با تسلط بر قوانین و مقررات و رویه حاکم بر دادگاه های حقوقی و کیفری و اشراف بر آرای صادره از محاکم، دفاعیه حرفه‌ای ارائه می نماید.

کلام آخر

دعوی رفع ممانعت از حق در مواردی جریان می یابد که کسی من غیرحق، مانع بهره برداری حقوق ارتفاق و انتفاع ملک تحت تصرف صاحب حق شود. از این رو وکیل ممانعت از حق تهران در این زمینه راهکار موثر و نتیجه بخش در پیش خواهد گرفت.

 

جهت دریافت مشاوره تخصصی و اعطای وکالت با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *