وکیل خلع ید در تهران

زهرا شریفی

 

وکیل خلع ید در تهران متبحر در طرح دعوی خلع ید و بیرون کردن تصرف غیر قانونی از ملک است. برای مطرح کردن این دعوی می بایست خواهان مالک رسمی ملک باشد بعلاوه خوانده بدون رضایت مالک ملک را تحت تصرف خود گرفته باشد.

برای این منظور دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی با وکلای مجرب و حرفه ای بهترین دعوی و دفاع را در جهت احقاق حقوق موکل تدارک می بیند.

همچنین شما می توانید برای مشاوره حقوقی، تنظیم دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی مدارک با ما در تماس باشید.

دعوی خلع ید چیست؟

خلع ید به معنای اخراج و بیرون کردن متصرف غیرقانونی از ملک است. هرگاه شخصی بدون رضایت مالک قانونی، کل یا بخشی از ملک را بطور عدوانی در تصرف خود بگیرد، دعوی خلع ید مطرح می گردد.

وکیل خلع ید ملک تهران در این باره می گوید، برای خلع ید می بایست خواهان مالک رسمی ملک باشد در صورتی که ملک دارای سوابق ثبتی است.

اما اگر ملک فاقد پلاک ثبتی است ابتدا یا همزمان با دعوی خلع ید می بایست دعوی اثبات مالکیت مطرح گردد.

بیشتر بدانید:

خلع ید چیست؟ ارکان آن و مراحل دعوی

اثبات مالکیت

گاهی اوقات به موجب قولنامه یا مبایعه نامه ملکی خرید و فروش می شود که فاقد سابقه ثبت در دفتر املاک است. سپس دیگری بدون رضایت خریدار و ملک را در تصرف غیرقانونی خود می گیرد.

در اینجا وکیل خلع ید تهران مراتب مالکیت خواهان را در دادگاه حقوقی ثابت می کند.

پس از احراز و اثبات مالکیت، نوبت به بقیه مراحل رسیدگی و اثبات تصرفات عدوانی متصرف می رسد که در مورد هر یک دفاع اصولی و ایده آل به دادگاه ارائه می گردد.

بیشتر بدانید:

اثبات مالکیت ملک و مراحل آن

مطالبه اجرت المثل ایام تصرف

یکی از مواردی که مالک در دعوی خلع ید درصدد مطالیه آن است اجرت المثل ایام تصرف خوانده است. اجرت المثل به معنای خسارت و هزینه های ناشی از ایام تصرف متصرف عدوانی در ملک دیگری است که مالک حق مطالبه آن را خواهد داشت.

پس از احراز مراتب تصرف غیرقانونی خوانده، وارد مرحله دفاع در خصوص اجرت المثل ایام تصرف خوانده می رسد. برآورد میزان اجرت المثل با کارشناس رسمی دادگستری است که دادگاه موضوع را به وی ارجاع می دهد.

وکیل خلع ید مشاعی تهران

گاهی ملکی بیش از یک مالک رسمی دارد که به آن ملک مشاع گفته می شود مانند املاک موروثی. ممکن است ملک ورثه ای نباشد و بیش از یک مالک رسمی داشته باشد باز هم ملک مشاع است. در مقابل ملک مفروزی است که ششدانگ آن متعلق به یکنفر است.

در مواردی یکی از مالکین مشاعی بدون رضایت سایرین ملک را تحت تصرف خود می گیرد. از این رو مالکین ناراضی می توانند در خصوص بیرون کردن شریک از ملک اقدام کنند.

در این صورت وکیل خلع ید تهران با بررسی همه ابعاد قضیه، دعوایی تحت عنوان خلع ید مشاعی مطرح و به دفاع می پردازد.

بیشتر بدانید:

دعوای خلع ید مشاعی و مراحل آن

هزینه دعوا

دعوی خلع ید دعوایی مالی است. هزینه دادرسی آن ۳/۵ درصد ارزش منطقه ای ملک است. ارزش منطقه ای املاک همه ساله از سوی کمیسیون تقویم اداره دارایی تعیین و ابلاغ می گردد.

هزینه دادرسی، هزینه کارشناس و حق الوکاله وکیل در زمره خسارات دادرسی محسوب می شوند. به همین دلیل پس از درخواست، دادگاه ضمن رای صادره خوانده را به پرداخت هزینه های مزبور محکوم می نماید.

بهترین وکیل خلع ید ملک تهران کیست؟

بهترین وکیل خلع ید تهران کسی است که دارای تجارب مستمر در دعاوی خلع ید است و در این مورد پرونده های بسیاری را به نتیجه رسانده است.

وکیل حرفه ای با تسلط بر مقررات مربوطه و احاطه بر رویه حاکم بر دادگاه های حقوقی در زمینه خلع ید راهکار موثر در پیش می گیرد.

کلام آخر

خلع ید از دعاوی مهم در امور ملکی به شمار می رود. وقتی شخصی ملک خود را در تصرف غیرقانونی اغیار ببیند. مانند شخصی که سالها خارج از کشور بوده و بعد متوجه شده ملکش در تصرف دیگری است بی شک درصدد بیرون کردن متصرف بر می آید.

از این رو مراجعه به وکیل خلع ید در تهران در این زمینه راهگشاست.

 

جهت دریافت مشاوره تخصصی و اعطای وکالت با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *