وکیل تخلیه و اجاره بها در تهران

زهرا شریفی

 

وکیل تخلیه و اجاره بها در تهران مهارت کافی در دعاوی راجع به قراردادهای استیجاری اماکن مسکونی و تجاری دارد.

هرگاه مستاجر ملک استیجاری علیرغم انقضای مدت اجاره و عدم توافق بر ادامه قرارداد، از تخلیه ملک امتناع کند دعوی تخلیه مطرح می گردد.

برای این منظور وکیل متخصص ملکی دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی بهترین راهکار را در زمینه تخلیه ملک استیجاری و مطالبه اجاره بهای معوقه در پیش می گیرد.

ضمن اینکه شما می توانید برای مشاوره حقوقی، تنظیم دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی مدارک با ما در تماس باشید.

دعوی تخلیه ملک اجاره

هرگاه مستاجر ملک استیجاری علیرغم انقضای مدت اجاره و عدم توافق بر ادامه قرارداد، از تخلیه ملک امتناع کند دعوی تخلیه مطرح می گردد.

به گفته وکیل تخلیه و اجاره بها تهران، در این دعوی دستور تخلیه صادر می شود که در شورای حل اختلاف مطرح و رسیدگی شده و قطعی و لازم الاجراست.

مشروط بر اینکه ۱- قرارداد اجاره کتبی باشد؛ ۲- به امضای دو نفر شاهد رسیده باشد؛ ۳- مدت اجاره به اتمام رسیده باشد.

بیشتر بدانید:

تخلیه ملک مسکونی و مراحل آن

اما زمانی که در حین مدت اجاره موجر به سبب حصول حق فسخ، خواهان تخلیه باشد، دادخواست صدور حکم تخلیه به دادگاه تقدیم می گردد. در اینجا رای صادر شده و قابل تجدیدنظر در دادگاه تجدیدنظر استان است.

لذا وکیل تخلیه و اجاره بها تهران بنا به مورد و با بررسی مستندات و مدارک، دعوی مطلوب و نتیجه بخش مطرح می نماید.

مطالبه اجاره بهای معوقه

در مواردی مستاجر علاوه بر عدم تخلیه ملک در سررسید قرارداد یا تخلیه به موقع، لکن اقدامی در خصوص پرداخت اجاره بها نمی نماید.

در این صورت لازم است دعوی مطالبه اجور معوقه اقامه گردد. برای این منظور وکیل مجرب ملکی دعوای مستقلی بعلاوه خسارت تاخیر تادیه در مرجع قضائی صالح مطرح می کند.

در این صورت، مبلغ ودیعه پرداختی موجر در حساب دادگستری به نفع موجر توقیف می گردد تا پس از صدور حکم قطعی، محکوم به از محل ودیعه وصول گردد.

مطالبه اجرت المثل و خسارات

گاهی در قرارداد اجاره، اجرت المثل ایام تصرف و خسارات قراردادی پیش بینی می شود. اجرت المثل بابت ایامی که مستاجر بدن رضایت موجر به تصرفات غیرقانونی خود ادامه می دهد که معمولاً برابر با اجاره بها تعیینی در قرارداد است.

بیشتر بدانید:

مقایسه اجرت المثل ایام تصرف اجاره و وجه التزام

وجه التزام یا خسارات قراردادی بابت تاخیر در تخلیه ملک در اجاره نامه قرار داده می شود. از این رو وکیل تخلیه و اجاره بها تهران با بررسی کامل قرارداد و نکات صریح و ضمنی آن اقدام موثر و مطلوب را به عمل می آورد.

هزینه دعوی

هزینه دادرسی دعوای تخلیه ملک استیجاری غیرمالی است. لکن هزینه دادرسی دعاوی اجاره بهای معوقه و خسارات مالی هستند.

هزینه دعاوی مالی ۳/۵ درصد مبلغ مقرر در ستون خواسته دعوی است. در اینجا می توان همزمان دعوای اعسار از پرداخت هزینه دادرسی نیز اقامه نمود.

لازم به ذکر است هزینه دادرسی و هزینه کارشناس و حق الوکاله وکیل در زمره خسارات دادرسی به شمار می روند. بنابراین پس از درخواست، دادگاه ضمن حکم خوانده را محکوم به پرداخت آنها می نماید.

بهترین وکیل تخلیه و اجاره بها ملک تهران کیست؟

بهترین وکیل تخلیه و اجاره بها تهران کسی است که تسلط کافی بر قوانین اجاره و رویه محاکم حقوقی داشته باشد.

از این رو وکیل حرفه ای با توجه به همه موارد و مدارک موجود دفاعی مطلوب در پیش می گیرد.

کلام آخر

با توجه به گسترش شهر نشینی و اجاره نشینی بالتبع اختلافات ناشی از روابط موجر و مستاجر افزایش می یابد. در بسیاری مواقع این اختلافات منتهی به طرح دعوی در محاکم دادگستری از سوی طرفین می گردد.

از این رو، مراجعه به وکیل تخلیه و اجاره بها در تهران در دستیابی کامل به حق و حقوق قانونی راهگشاست.

 

جهت دریافت مشاوره تخصصی و اعطای وکالت با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *