وکیل ابطال رای داوری در تهران

زهرا شریفی

 

وکیل ابطال رای داوری تهران، مقررات داوری و چگونگی صدور رای و موارد ابطال آن مذکور در مواد ۴۵۴ تا ۵۰۱ قانون آیین دادرسی مدنی است.

یکی از طرق حل و فصل اختلافات قراردادی داوری است. زمانی می توان از این طریق اختلاف را حل نمود که طرفین معامله در مورد آن توافق نموده باشند.

در مواردی رای داوری موجب تضییع حق طرف قرارداد می شود. لذا لازم است دعوی ابطال رای داوری تقدیم محکمه حقوقی شود.

برای این منظور دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی با وکلای مجرب بهترین دعوی و دفاعیات در زمینه ابطال رای داوری را ارائه می نماید.‌

ضمن اینکه شما می توانید برای مشاوره حقوقی، دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی مدارک با ما در تماس باشید.

رای داوری چیست؟

یکی از طرق حل و فصل اختلافات قراردادی داوری است. زمانی می توان از این طریق حل اختلاف نمود که طرفین معامله در مورد آن توافق نموده باشند.

ممکن است داوری به یک نفر یا هیئت سه نفره ارجاع شده باشد. ممکن است شخص یا اشخاص معین به عنوان داور تعیین شده باشند یا به طور کلی به داوری مرضی الطرفین تراضی شده باشد. در هر صورت رفع اختلافات ناشی از قرارداد می بایست از طریق داور باشد.

وکیل ابطال رای داوری تهران می گوید، پس از صدور رای و ابلاغ آن به طرفین قرارداد، محکوم علیه ظرف بیست روز مهلت اعتراض دارد. مرجع رسیدگی به دعوی ابطال رای داوری، دادگاه حقوقی که رای را ابلاغ نموده یا صلاحیت رسیدگی به اصل اختلاف را دارد، می باشد.

موارد ابطال رای داور

موارد ابطال رای داوری ذیل ماده ۴۸۹ قانون آیین دادرسی مدنی ذکر شده است.

شرایط ابطال رای داوری عبارتند از:
“۱- رای صادره مخالف با قوانین موجد حق باشد.
۲- داور نسبت به مطلبی که موضوع داوری نبوده رای صادر کرده است.
۳- داور خارج ازحدود اختیار خود رای صادر نموده باشد. دراین صورت فقط آن قسمت از رای که خارج از اختیارات داور است ابطال می‌گردد.
۴- رای داور پس از انقضای مدت داوری صادر و تسلیم شده باشد.
۵- رای داور با آنچه در دفتر املاک یا بین اصحاب دعوا در دفتر اسناد رسمی ثبت شده و دارای اعتبار قانونی است مخالف باشد.
۶- رای به وسیله داورانی صادر شده که مجاز به صدور رای نبوده‌اند.
۷- قرارداد رجوع به داوری بی اعتبار بوده باشد.”

چنانچه رای صادره مطابق با هر یک از موارد فوق صادر شده باشد، محکوم علیه و متضرر از رای می تواند نسبت به آن اعتراض و ابطال آن را از دادگاه تقاضا کند.

بهترین وکیل ابطال رای داوری

بهترین وکیل ابطال رای داوری کسی است که ضمن اشراف بر مقررات داوری و نحوه انجام آن تا صدور رای، دفاعیه مناسب و نتیجه بخش ارائه می نماید.

داوری طریق استثنایی رسیدگی به اختلافات قراردادی است. لذا ضروری است با توجه به رویه محاکم و آرای صادره در این خصوص اقدامات لازم صورت پذیرد.

کلام آخر

طرفین در قرارداد شرط داوری قرار می دهند و آن را لازم الاجرا می دانند. لکن این بدان معنا نیست که قابل اعتراض و ابطال نباشد.‌ چنانچه رای صادره کلاً یا جزئاً علیه طرف قرارداد صادر شود وی می تواند ابطال آن را از دادگاه درخواست کند.

از این رو وکیل ابطال رای داوری در تهران با تجارب مستمر در این زمینه و مدارک موجود، دعوی مناسب و اصولی مطرح می کند.

 

جهت دریافت مشاوره تخصصی و اعطای وکالت با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *