وکیل واخواهی حقوقی و کیفری – وکیل تهران

زهرا شریفی

 

وکیل واخواهی حقوقی و کیفری تهران نسبت به حکم غیابی که به زیان موکل صادره شده اعتراض و دفاعیات قانونی و موثر ارائه می نماید.

واخواهی یکی از موارد اعتراض به رای و ادامه رسیدگی بدوی محسوب می شود‌. هرگاه خوانده در رسیدگی اولیه حضور نداشته و لایحه دفاعیه نداده باشد حکم صادره در مورد وی غیابی است. رای صادره ظرف مهلت بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض است.

برای این منظور دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی با وکلای مجرب بهترین اقدامات را در خصوص واخواهی از رای در پیش می گیرد.

ضمن اینکه شما می توانید برای مشاوره حقوقی، تنظیم دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی مدارک با ما در تماس باشید.

واخواهی از رای حقوقی

واخواهی از رای حقوقی طریق اعتراض نسبت به حکم غیابی است. هرگاه خوانده در رسیدگی اولیه حضور نداشته و لایحه دفاعیه نداده باشد حکم صادره در مورد وی غیابی است. برای این منظور در مهلت بیست روز از تاریخ ابلاغ واقعی، رای قابل اعتراض است.

مرحله واخواهی ادامه رسیدگی نخستین است. رسیدگی به اعتراض با دادگاه صادرکننده حکم بدوی بوده و جلسه رسیدگی تشکیل می شود. حکم صادره پس از رسیدگی غیابی ظرف بیست روز از سوی طرفین قابل تجدیدنظرخواهی است.

وکیل واخواهی حقوقی و کیفری با ثبت دادخواست و تنظیم لایحه دفاعیه جامع اقدامات لازم جهت دستیابی به نتیجه مطلوب را صورت می دهد.

واخواهی از رای کیفری

هرگاه متهم در هیچ یک از دادرسی های دادگاه کیفری شرکت نکند و لایحه نیز ندهد رای صادره غیابی بوده و ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ واقعی قابل واخواهی است.

چنانچه پرونده کیفری فاقد تامین باشد و منجر به محکومیت متهم شود، با واخواهی از رای کیفری ابتدا تامین مناسب اخذ می گردد. بعد از آن به اعتراض و ادله واخواه رسیدگی می گردد.

ابلاغ واقعی و قانونی حکم

زمانی که حکم نخستین صادر و ابلاغ می شود و در مدت اعتراض محکوم علیه در سامانه رای را مشاهده می کند، ابلاغ واقعی محسوب می شود. در این شرایط صرفاً در مهلت بیست روزه امکان واخواهی از رای خواهد بود.

چنانچه رای حقوقی و کیفری به محکوم علیه غیابی ابلاغ قانونی شود. به عبارتی ظرف مدت بیست روز از تاریخ ابلاغ در سامانه مشاهده نشود. در این صورت بعد از مهلت بیست روزه نیز می‌توان واخواهی نمود.

در اینجا وکیل واخواهی حقوقی و کیفری تهران ابتدا مراتب عدم اطلاع موکل در مهلت اعتراض را ارائه می نماید. چراکه عدم اطلاع از صدور رای بدوی باید نزد دادگاه احراز گردد. سپس نوبت به رسیدگی مجدد در مرحله واخواهی می رسد.

بهترین وکیل واخواهی تهران

بهترین وکیل واخواهی تهران کسی است که با تسلط بر مقررات واخواهی در قانون آیین دادرسی حقوقی و آیین دادرسی کیفری دفاعی موثر و نتیجه بخش ارائه نماید.

برای این منظور پس از ثبت دادخواست یا همزمان با آن لایحه دفاعیه مستند و مستدل در جهت نقض رأی نخستین تنظیم می نماید.

کلام آخر

واخواهی یکی از مراحل مهم دادرسی محسوب می شود. از آن جهت که در غیبت محکوم علیه، به نوعی رسیدگی صرفاً بر اساس دادخواست اولیه و دفاعیات خواهان بدوی انجام شده است. لذا ضروری است به رای صادره اعتراض و دفاعیات قوی ارائه شود.

از این رو وکیل واخواهی حقوقی و کیفری تهران با تسلط بر قوانین و رویه محاکم اقدامات موثر و مطلوب در اخذ بهترین نتیجه صورت می دهد.

 

جهت دریافت مشاوره تخصصی و اعطای وکالت با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *