وکیل وجه التزام‌ قراردادی – وکیل تهران

زهرا شریفی

 

وکیل وجه التزام قراردادی تهران مسلط به امور قراردادها و حقوق و تکالیف طرفین و ضمانت اجرای تخلف از تعهدات است.

وجه التزام مبلغی مقطوع است که به موجب آن طرفین ضمن عقد برای جبران خسارت ناشی از تاخیر یا عدم ایفای تعهدات شرط می کنند. در این صورت متعهدله می تواند وجه التزام را از ناقض قرارداد مطالبه نماید.

برای این منظور وکیل امور قراردادها دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی بهترین دعوی و دفاع را در جهت احقاق حقوق موکل آماده و ارائه می نماید.

ضمن اینکه شما می توانید برای مشاوره حقوقی، تنظیم دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی مدارک با ما در تماس باشید.

وجه التزام چیست؟

وجه التزام مبلغی مقطوع است که به موجب آن طرفین ضمن عقد برای جبران خسارت ناشی از تاخیر یا عدم ایفای تعهدات شرط می کنند. در این صورت متعهدله می تواند وجه التزام را از ناقض قرارداد مطالبه نماید.

طبق ماده ۲۳۰ قانون مدنی قاضی می بایست مبلغ وجه التزام مورد تراضی را مورد حکم قرار دهد بدون اینکه میزان آن را کم یا زیاد کند‌. به این دلیل که این نوع خسارت بر اثر توافق طرفین ضمن عقد شرط می شود.

خسارت تاخیر و عدم انجام تعهد قراردادی

وکیل وجه التزام قراردادی تهران می گوید، خسارت قراردادی یا وجه التزام شامل تاخیر در انجام تعهد به صورت روزانه یا عدم انجام تعهد به صورت درصدی از مبلغ قرارداد یا مبلغ مشخص می باشد.

برای مثال، در مواردی که طرفین ضمن قرارداد بابت تاخیر فروشنده از انتقال رسمی ملک در دفترخانه خسارت تعیین می کنند.

در این صورت چنانچه مالک بدون عذر موجه در زمان تعیین شده حاضر نشود یا مدارک نقل و انتقال ناقص باشد. خریدار می تواند علاوه بر الزام وی به انتقال رسمی ملک، در خصوص مطالبه وجه التزام قراردادی اقدام نماید.

بهترین وکیل وجه التزام قراردادی تهران

بهترین وکیل مطالبه وجه التزام کسی است که به امور راجع به قراردادها و مطالبات قراردادی احاطه و اشراف کامل داشته باشد. برای این منظور ضمن تسلط بر مقررات و رویه محاکم حقوقی راهکار ایده آل جهت دفاع از دعوی موکل ارائه می نماید.

همچنین وی با تفسیر اصولی و منطبق با قانون می برد مقصود طرفین از شروط و ضمانت اجراهای قرارداد چه چیزی است تا از این طریق اقدام قانونی لازم را به عمل آورد.‌

کلام آخر

وجه التزام عبارت است از خسارت قراردادی که ناشی از اراده و تراضی طرفین می باشد. در مقابل، خسارت غیرقراردادی است که ناشی از تراضی نبوده و ریشه قراردادی ندارد مانند خسارت وارده به ملک بر اثر نشت لوله آب همسایه.

وکیل وجه التزام قراردادی تهران با تجربیات مستمر در امور قراردادها در دستیابی به حقوق قانونی موکل پیگیری و دفاع موثر می نماید.

 

جهت دریافت مشاوره تخصصی و اعطای وکالت با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *