مشاوره حقوقی وصیت – تلفنی، آنلاین و حضوری

زهرا شریفی

 

مشاوره حقوقی وصیت، هر شخصی اختیار تصرف و تصمیم گیری در مورد اموال خود را در طول حیات دارد. از این رو به موجب قانون می تواند تا یک سوم اموالش را به نفع هر شخصی وصیت کند.

لذا در این خصوص می توان از طریق راههای ارتباطی تلفن، آنلاین یا حضوری اقدام نمود.‌

مشاوره با وکیل مجرب دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی در زمینه تنظیم وصیت نامه و دعاوی راجع به آن راهگشاست.

امروزه با توجه به بعد مسافت و دسترسی به تلفن و فضای مجازی، به راحتی می توان با مشاوره حقوقی تلفنی دغدغه های مربوط به اختلافات مربوط به وصیت را مرتفع نمود.

همچنین با ارسال مدارک به یکی از پیام رسان ها، در کوتاه ترین زمان ممکن، ادله ارسالی و ابعاد قضیه بررسی و تشریح می گردد.

در مواردی لازم است مشاوره حقوقی حضوری اخذ شود‌. در این صورت ضمن تعیین وقت قبلی، با حضور در دفتر وکالت اختلافات مربوط به وصیت در میان گذاشته می شود.

مشاوره حقوقی تنظیم وصیت نامه

هر شخصی اختیار تصرف و تصمیم گیری در مورد اموال خود را در طول حیات دارد. از این رو به موجب قانون می تواند تا یک سوم اموالش (ثلث اموال) به نفع هر شخصی وصیت کند.

وصیت‌نامه اعم از اینکه راجع باشد به وصیت عهدی یا تملیکی، مال منقول یا غیر منقول ممکن است به طور رسمی یا خودنوشت یا سری‌ تنظیم شود.

وصیتنامه خودنوشت آن است موصی (وصیت کننده) با خط خود و با تاریخ کامل آن را بنویسد و آن را امضا کند.

وصیت سری می تواند به خط موصی یا دیگری باشد ولی باید به امضای وصیت کننده رسیده باشد بعلاوه نزد اداره ثبت اسناد و املاک به امانت گذاشته شود‌.

وصیت رسمی سندی است که در دفترخانه اسناد رسمی نزد سردفتر پس از احراز هویت موصی تنظیم می شود.

جهت تنظیم اوراق قضایی، دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی اوراق و مدارک از طریق شماره های ذیل مقاله با ما در تماس باشید.‌

مشاوره حقوقی تنفیذ و ابطال وصیت نامه

وصیتنامه رسمی نزد محاکم و ادارات معتبر و لازم الاجراست. بنابراین بدون اقدام دیگری مورد وصیت قابل انتقال به موصی له است‌.

اما اجرای مفاد وصیت نامه های خودنوشت و سری منوط به تنفیذ این اسناد (عادی) از سوی دادگاه حقوقی می باشد.

چنان‌چه ارزش مورد وصیت بیش از یک سوم کل اموال باشد، در صورتی معتبر است که وراث مازاد بر ثالث را قبول و تنفیذ نمایند. در غیر این صورت مازاد بر یک سوم باطل است.

هر یک از ورثه می تواند دعوی ابطال وصیتنامه نسبت به سهم خود از مازاد ثلث در دادگاه اقامه کند.

در دعوی تقسیم ترکه یا اختلافات به وجود آمده میان وراث در تقسیم ارث، اگر وصیتنامه ای موجود است، ارائه و میزان مندرج در آن قبل از تقسیم و بعد از پرداخت بدهی متوفی از ماترک کسر می شود.‌

برای این منظور وکیل مجرب وصیت با بررسی ابعاد اختلاف و مقررات مربوط، شما را در دستیابی به حق و حقوقتان یاری می نماید.

 

جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی، آنلاین و حضوری در مورد تنظیم وصیت نامه و دعاوی راجع به وصیت با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *