مشاوره حقوقی خرید و فروش ملک – تلفنی، آنلاین و حضوری

زهرا شریفی

 

مشاوره حقوقی قراردادهای خرید و فروش ملک، به دلیل حساسیت معاملات اموال غیرمنقول اهمیت بسیاری دارد خواه از طریق تلفنی، آنلاین و یا حضوری.

از این رو برای دستیابی به صحیح ترین قرارداد مشاوره با وکیل امور قراردادها دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی پیشنهاد می شود.

برای این منظور مشاوره حقوقی تلفنی اقدامی به صرفه در خصوص ارائه راهکارهای مفید جهت تنظیم یک قرارداد بی نقص محسوب می شود.

امروزه به دلیل بعد مسافت و اینکه گاهاً مسافت زیادی با صرف هزینه و انرژی خواهد بود، دریافت مشاوره تلفنی امری مطلوب است.

همچنین با ارسال مدارک به یکی از پیام رسان ها، در کوتاه ترین زمان ممکن، ادله ارسالی و ابعاد قضیه بررسی و تشریح می گردد.

در مواردی لازم است اقدام به مشاوره حقوقی حضوری شود‌. در این صورت ضمن تعیین وقت قبلی، با حضور در دفتر وکالت در مورد نحوه تنظیم قرارداد خرید و فروش مشاوره ارائه می گردد.

مشاوره حقوقی خرید ملک

خرید و فروش ملک از جمله مسائل مهم و حساس در امور قراردادها محسوب می شوند‌. از آنجا که قیمت املاک مرتب در حال افزایش است لذا تمایل اشخاص به خرید آپارتمان یا زمین افزایش یافته است.

اما در این میان باید مراقب بود ملک مورد معامله چند بار به فروش نرفته باشد!

برای همین لازم است به موارد مهم چون اهلیت شخص حقوقی و حقیقی، درج ضمانت اجراهای مناسب جهت تاخیر در تحویل ملک، مستحق للغیر بودن ملک، عدم حضور به موقع در دفترخانه اسناد رسمی و… در تنظیم مبایعه نامه توجه شود.

از این رو باید در تنظیم یک قرارداد اصولی خرید ملک نکات آن رعایت شود. تا از این طریق حقوق خریدار یا پیش خریدار کاملاً حفظ شود. چراکه با توجه به افزایش قیمت ملک، در بسیاری مواقع فروشنده از فروش ملک پشیمان می شود.

در نتیجه ممکن است اقدام به موقع جهت انتقال رسمی ملک صورت ندهد‌. لذا پیش بینی ضمانت اجراهای موثر توصیه می شود.

بنابراین نیاز است در تنظیم قرارداد خرید ملک با وکیل خوب قراردادها مشورت شود‌. ضمن اینکه شما می توانید جهت تنظیم اوراق قضایی، دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی اوراق و مدارک از طریق شماره های ذیل مقاله با ما در تماس باشید.‌

مشاوره حقوقی فروش ملک

همانقدر که خرید ملک امری مهم است، فروش آن نیز نیازمند رعایت نکات مهمی می باشد. در فروش املاک فروشنده باید اطمینان از قصد خرید ملک و اعتبار مالی خریدار داشته باشد.

برای این منظور بابت تاخیر در تسویه ثمن معامله، ضمانت اجرای مناسب قرار داده می شود.

در مواردی فروشنده بابت پاس نشدن اولین چک ثمن، شرط فاسخ قرار می دهد. به عبارتی ضمن معامله طرفین توافق می کنند اگر خریدار هر یک از چکها را در سررسید پاس نکند معامله منفسخ و عوضین مسترد می گردد. با این شرط احتمال خلف وعده از سوی خریدار کم می شود.

النهایه، در خصوص هر یک از موارد مذکور مشاوره با وکیل توانمند و مجرب در امور قراردادها و مطالبات قراردادی، شما را در دستیابی به حق و حقوقتان یاری خواهد نمود.

 

جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی، آنلاین و حضوری در مورد قرارداد خرید و فروش ملک با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *