مشاوره حقوقی وجه التزام – تلفنی، آنلاین و حضوری

زهرا شریفی

 

مشاوره حقوقی وجه التزام قراردادی طریق وصول خسارات ناشی از نقض تعهد طرف مقابل عقد است خواه به وسیله ارتباط تلفنی، آنلاین یا حضوری.

برای مطالبه وجه التزام می بایست ابعاد مختلف قرارداد بررسی شود. از این رو مشاوره با وکیل امور قراردادها و مطالبات قراردادی دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی توصیه می شود.

مشاوره حقوقی تلفنی اقدامی به صرفه و راحت در خصوص حل مشکل وجه التزام قراردادی محسوب می شود. امروزه به دلیل بعد مسافت و اینکه گاهاً مسافت زیادی با صرف هزینه و انرژی پیموده می شود، دریافت مشاوره تلفنی امری مطلوب است.

در مواردی لازم است برای مشاوره حقوقی حضوری اقدام شود‌. در این صورت ضمن تعیین وقت قبلی، با حضور در دفتر وکالت در مورد نحوه مطالبه وجه التزام راهکار مناسب ارائه می گردد.

همچنین به منظور بررسی اوراق و مدارک با ارسال آنها از طریق پیام رسان فعال، موارد و جزئیات مدارک بررسی و منعکس می گردد.

مشاوره حقوقی مطالبه وجه التزام

وجه التزام یا خسارت قراردادی مبلغی مقطوع است که طرفین عقد با تراضی بابت تخلف از انجام تعهد تعیین می کنند. ممکن است به صورت تاخیر روزانه تعیین شود یا با تعیین مبلغ یا درصدی از میزان قرارداد توافق گردد.

وقتی عقدی منعقد می شود طبیعتاً هر یک از طرفین انتظار انجام آن را به بهترین نحو از سوی طرف مقابل دارند. لذا این امر باعث می شود تمهیدات لازم جهت اجرای صحیح و کامل قرارداد به کار گرفته شود‌.

به منظور تنظیم قرارداد، تنظیم اوراق قضایی، دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی مدارک خود با ما در تماس باشید.

یکی از مواردی که می بایست در زمان عقد پیش بینی شود، تعیین وجه التزام قراردادی است. ممکن است فروشنده به دلایل غیرموجه در موعد مقرر در دفترخانه اسناد رسمی جهت انتقال ملک حاضر نشود.

ممکن است خریدار در زمان تعیین شده ثمن قرارداد را نپردازد.‌ این موارد و امثال آن باعث می شود جهت جبران خسارات وارده به طرف مقابل خسارت تعیین شود. از این رو، حق متعهدله است درصدد مطالبه آن برآید.

لذا برای اینکه طلبکار بتواند به حق و حقوق قراردادی اش نائل آید، مشاوره با وکیل مجرب در امور مطالبات قراردادی راهگشاست.

 

جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی، آنلاین و حضوری در مطالبه وجه التزام قراردادی با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *