مشاوره حقوقی داوری – تنظیم قرارداد داوری

زهرا شریفی

 

مشاوره حقوقی داوری و تنظیم قرارداد داوری برای حل و فصل بهتر اختلافات قراردادی امری مهم است که می تواند از طریق تلفنی یا حضوری باشد.

از این رو مشاوره حقوقی با وکیل داوری دفتر وکالت و مشاوره حقوقی شریفی جهت حل و فصل اختلافات و تنظیم قرارداد داوری توصیه می شود.

بعلاوه به منظور تنظیم قرارداد داوری، تنظیم اوراق قضایی، دادخواست، شکواییه، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و بررسی مدارک خود با ما در تماس باشید.

مشاوره حقوقی داوری

داوری طریق حل و فصل اختلافات قراردادی با توافق طرفین محسوب می شود. با توجه به اصل حاکمیت اراده، طرفین می توانند ضمن عقد یا بعد از آن تا وقوع اختلاف، رفع اختلاف را به داور مرضی الطرفین محول نمایند‌.

تا زمانی که تراضی بر داوری نشود خواه با تعیین یا بدون تعیین داور معین، نمی توان رفع اختلاف را به داوری ارجاع نمود. در این صورت صرفاً محاکم قضایی صلاحیت رسیدگی به دعوا را خواهد داشت.

مقررات راجع به داوری در قانون آیین دادرسی مدنی آمده که قانون آمره بوده و طرفین می بایست با توجه به این مقررات اقدام به انجام امور مربوطه نمایند‌. لذا مشاوره حقوقی در مسائل و مشکلات داوری با وکیل مجرب و توانمند راهگشاست.

طرفین در قرارداد مستقل داوری یا در شرط ضمن عقد اصلی، رأی داوری را قطعی و لازم الاجرا ذکر می کنند. لکن محکوم علیه می تواند ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ رای، دعوی ابطال رای داوری را در دادگاه حقوقی اقامه نماید.

مشاوره حقوقی تنظیم قرارداد داوری

لازم است بدانیم قرارداد داوری یا در قالب موافقت نامه مستقل تنظیم می شود و یا به صورت شرط ضمن عقد اصلی. در مورد هر یک دانستن اینکه چه شروطی باید ذکر شود و چه شخص (یکنفر) یا اشخاص (سه نفر) به عنوان داور انتخاب شود حائز اهمیت است.

چرا که طرفین پس از وقوع اختلاف با توجه به مفاد و مضمون آن می توانند اقدام به داوری نمایند‌.

در نتیجه هر چه تراضی طرفین و نوع اقدام آنها کاملتر باشد، این امر در به سرانجام رساندن رفع اختلافات موثرتر خواهد بود.

درج شروطی چون نحوه ابلاغ رای، نحوه رسیدگی داور و دعوت از طرفین، انحلال قرارداد اصلی، کدام یک از اختلافات احتمالی بعدی قابل ارجاع به داوری است؟ و سایر موارد بسیار مهم است.

باید توجه نمود داوری امری استثنایی است. بنابراین هرآنچه در چارچوب تراضی طرفین نگنجد قابل ارجاع به داوری نخواهد بود.‌

در آخر، مشاوره با وکیل باتجربه در امور داوری و تنظیم قرارداد، شما را به حق و حقوق کامل خود می رساند.

 

جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی، آنلاین و حضوری در خصوص داوری و تنظیم قرارداد داوری با شماره های ۰۹۱۲۲۰۹۲۰۴۶ – ۸۸۷۴۶۳۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *